"Вувузелою" вже називають квіти Автор: Lesly · Опубліковано: 12.07.2010 09:37 · Розділ: Природа

Невідома раніше рослина, яку біологи нещодавно виявили у Західно-Капській провінції на південному заході ПАР, отримала назву вувузела. Про рішення спеціалістів з Південноафриканського інституту біологічних досліджень назвати квітку на честь пластмасової дудки, що стала символом Чемпіонату світу з футболу повідомляється на офіційному сайті освітнього закладу.

Біологи стверджують, що квітка Moraea vuvuzela нагадує вувузелу. Фото взято з сайту podrobnosti.ua
Біологи стверджують, що квітка Moraea vuvuzela нагадує вувузелу. Фото взято з сайту podrobnosti.ua

Повна наукова назва нового виду, що належить до родини півникових і знаходиться під загрозою зникнення - Moraea vuvuzela. Дослідники розповідають, що жовта квітка зовнішнім виглядом нагадує розтруб дудки вболівальника. Саме на честь Чемпіонату світу, який проходить в ПАР рослину було названо вувузелою.

Треба сказати, що пластмасова дудка-вувузела стала одним з головних символів ЧС-2010. По популярності з нею в ці дні здатен змагатися хіба німецький восьминіг-провісник Пауль.

Гул вувузели супроводжував кожну гру світової першості. Гравці навіть скаржилися, що через гучний звук іноді не було чути свистків арбітра, а чиновники обговорювали можливість заборонити вувузелу через те, що вона представляє небезпеку для слуху.

Натомість, вболівальники присвячували пластмасовому музичному інструменту пісні, вірші та відеоролики, а одна пара з Уругваю навіть вирішила назвати Вувузелою дочку.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу