В Казахстані з'явився найбільший намет у світі Автор: Lesly · Опубліковано: 09.07.2010 15:05 · Розділ: Події у світі

У столиці Казахстану Астані відкрився новий розважальний центр у формі величезного намету висотою 150 м. Конструкція була спроектована британськими архітекторами, а відкриття закладу приурочили до двох подій: до 13-ї річниці міста і до 70-річчя президента країни Нурсултана Назарбаєва, за рішенням якого столиця і була перенесена з Алма-Ати.

Розважальний комплекс “Ханський намет” став найвищою спорудою міста та найбільшою юртою у світі. Фото взято з сайту livejournal.com
Розважальний комплекс “Ханський намет” став найвищою спорудою міста та найбільшою юртою у світі. Фото взято з сайту livejournal.com

“Ханський намет”, як назвали конструкцію, встановлений на 20-метровій бетонній основі, що робить його найвищою спорудою міста та найбільшою юртою у світі. Всередині намету на декількох рівнях розташовані численні магазини, ресторани, кінотеатри, а також спортивний комплекс.

Щоб підкреслити суворий клімат краю (річна температура тут коливається від + 30 влітку до -30 градусів по Цельсію взимку), в наметі представлені різні кліматичні пояси, в кожному з яких буде штучно підтримуватися постійний мікроклімат.

Крім того, в будівлі знайшлося місце і для басейну, річки і водоспаду. Будівництво намету тривало близько чотирьох років, а початкова вартість проекту становила 200 млн. дол. США. Скільки ж насправді було використано коштів на реалізацію задуму, представники владних органів країни не уточнюють.

Джерело: zhelezyka.com


Інші новини розділу