Обов'язки японських стенографістів виконуватимуть роботи Автор: Lesly · Опубліковано: 09.07.2010 12:53 · Розділ: Нові технології

Японський телекомунікаційний гігант NTT працює над розробкою революційного пристрою, який дасть можливість записувати дискусії з багатьма учасниками в реальному часі. На даний момент вчені вже створили експериментальний прототип, оснащений двома камерами з об'єктивами “риб'яче око” та вісьмома мікрофонами. Основним завданням нового робота буде вловлювати і визначати, хто саме і що сказав.

Стенографістів замінять роботи. Фото взято з сайту sorene.co.uk
Стенографістів замінять роботи. Фото взято з сайту sorene.co.uk

Технологія роботи новинки поки не розголошується. Ймовірно, робот ідентифікуватиме мовця завдяки камерам, а його місце розташування буде визначатися в залежності від того, як скоро голос досягатиме мікрофона. За словами представників NTT, на відміну від інших технологій запису інформації, під час ділової зустрічі чи конференції даний винахід зможе визначати і конспектувати слова великої кількості людей.

Голоси робот вловлюватиме з допомогою мікрофонів, а спеціальна система буде розпізнавати голос, і все, що говориться, перетворюватиметься в письмові документи. Передбачається, що пристрій навіть матиме здатність визначати емоції мовців, завдяки камерам і, можливо, інтонаціям голосу і вони також будуть переноситися в документ. Все це допоможе передати атмосферу, яка панує на зустрічах.

Джерело: ruformator.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.