Літак на сонячних батареях вперше здійснив нічний політ Автор: Lesly · Опубліковано: 08.07.2010 14:06 · Розділ: Нові технології

Solar Impulse, літак, що працює на сонячних батареях, завершив політ, що тривав більше доби, і приземлився неподалік від швейцарського міста Паерне. Варто зазначити, що це був його перший політ, який проходив у нічний час доби.

Апарат з розмахом крил близько 63 метрів оснащений 12 тисячами сонячних батарей, а також акумуляторами, які дозволяють йому тривалий час літати в темряві, використовуючи енергію, накопичену під час руху при яскравому світлі. Маса акумуляторів становить близько 500 кілограмів.

Апарат оснащений 12 тисячами сонячних батарей, а також акумуляторами, які дозволяють йому тривалий час літати в темряві. Фото взято з сайту charlesmingus3art.com
Апарат оснащений 12 тисячами сонячних батарей, а також акумуляторами, які дозволяють йому тривалий час літати в темряві. Фото взято з сайту charlesmingus3art.com

Політ екологічного літака розпочався вчора 7 липня о 6:51 ранку за місцевим часом. Як повідомляється на офіційному сайті Solar Impulse, до 16:40 за місцевим часом він піднявся на висоту 8,7 тис. метрів. Планувалося, що нічна частина випробувань пройде на висоті близько 1,5 тисяч метрів.

Перш ніж відправити літальний апарат на сонячних батареях в добовий політ, розробники здійснили близько десятка тестових польотів, найдовший з яких тривав 14 годин. Проте, під час усіх попередніх випробувань Solar Impulse весь час перебував на світлі.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.