Віртуальна їжа допоможе вилікувати харчові розлади Автор: Lesly · Опубліковано: 08.07.2010 12:59 · Розділ: Медицина

В результаті дослідження, проведеного італійськими вченими, було встановлено, що такі харчові розлади, як анорексія та булімія можна вилікувати з допомогою віртуальної їжі. Фахівці запропонували хворим дівчатам відвідувати віртуальні ресторани, роблячи вигляд при цьому, що обідають в них. Дослідники стверджують, що у такий спосіб хворі панянки зможуть подолати свій страх перед ожирінням та повернути їх у той стан, коли жодних патологій у них ще не було.

Принцип дії цього методу полягає в тому, що з допомогою відвідування віртуальних закладів харчування можна уникнути негативних наслідків, які виникають при застосуванні в цьому випадку справжньої їжі; так, у багатьох таких випадках справжня їжа викликає ще більшу огиду і відторгнення організмом, що в підсумку спричинює ще більш сильне відчуття тривоги.

Віртуальна їжа не викликає відторгнення організмом і може з успіхом використовуватися для лікування розладів харчової поведінки. Фото взято з сайту askmissa.com
Віртуальна їжа не викликає відторгнення організмом і може з успіхом використовуватися для лікування розладів харчової поведінки. Фото взято з сайту askmissa.com

Більш того, “поглинання” віртуальних наїдків викликає аналогічні емоції, що виникають при реальній трапезі, що дає можливість відроджувати спокійне сприйняття їжі поступово, повільно збільшуючи навантаження.

По результатах експерименту, в якому взяли участь 10 здорових, 10 хворих на анорексію і 10 жінок з булімією, було встановлено, що застосування сучасних комп'ютерних технологій та віртуальної реальності при такого роду терапії виявилося набагато ефективнішим ніж у випадку з демонстрацією простих фотографій страв.

В ході дослідження учасницям продемонстрували 6 реальних висококалорійних страв, розташованих на столі перед ними. Потім добровольці зустрілися з цими ж стравами у формі фотографій, а в третьому етапі експерименту мали можливість замовити їх у так званому віртуальному ресторані. При цьому, на кожному етапі в жінок проводилися вимірювання частоти серцевих скорочень, рівня потовиділення і психологічного стресу.

Незважаючи на те, що рівень стресу при спостеріганні реальних і віртуальних об'єктів практично ідентичний, віртуальна їжа не викликає відторгнення організмом і може з успіхом використовуватися для лікування розладів харчової поведінки.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу