В Ірані виявлено руїни стародавнього храму вогню Автор: Lesly · Опубліковано: 07.07.2010 15:12 · Розділ: Наука

В центральній частині Ірану археологи виявили руїни давнього храму вогню, який діяв в епоху Сасанідів (3-7 століття н.е.). Пам'ятка культури виконана у формі хреста, мала чотири входи, які вели до центру будівлі, де розпалювали вогонь.

Стародавній храм вогню. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Стародавній храм вогню. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Науковці стверджують, що подібні храми раніше вже знаходили на території південного Ірану, однак, в центральній частині країни таку споруду було виявлено вперше. Храм знаходиться в одному з двох міст стародавньої імперії, відкритих археологами в 2005 році. Ці міста чудово збереглися і практично не зазнали змін, оскільки були приховані під шаром піску.

Глиняні глечики бронзового віку. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Глиняні глечики бронзового віку. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Не менш успішною виявилася експедиція канадських археологів, які проводили розкопки в сирійській провінції Хама: дослідникам вдалося виявити давню споруду, а також кілька глиняних глечиків, що відносяться до періоду 1550-1250 рр. до нашої ери та використовувалися для зберігання їжі.

Споруду періоду бронзового віку було побудовано з необпаленої цегли. Біля неї фахівці також знайшли залишки підлоги, які за попередніми оцінками датуються 1200-750 роками до нашої ери.

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.