Розроблено футбольний м'яч, що виробляє електроенергію Автор: Lesly · Опубліковано: 07.07.2010 12:59 · Розділ: Нові технології

Чотири колишніх студентів з Гарвардського університету (США) довели, що футбол може заряджати не тільки гарним настроєм, але й. .. справжньою електроенергією: ентузіасти розробили футбольний м'яч, який під час гри здатен виробляти та акумулювати електрику, яку потім можна використати для зарядки електропристроїв чи освітлення приміщення.

Розробка американських вчених стане у великій пригоді людям з бідних регіонів нашої планети, де часто немає електрики. Фото взято з сайту soccket.com
Розробка американських вчених стане у великій пригоді людям з бідних регіонів нашої планети, де часто немає електрики. Фото взято з сайту soccket.com

Там де у звичайних м'ячів є клапан для накачування, у новинки міститься розетка, до якої можна підключити лампочку або ж мобільний телефон і ці пристрої отримуватимуть енергію, акумульовану в середині. Під час гри м'яч “поводиться” як звичайний. Новинка “працює” так само, як заряджаються від натискання руки ліхтарики, - всередині спортивного снаряда знаходиться магніт, який при ударах переміщається всередині котушки. При рухах магніту в котушці утворюється електричний струм, який заряджає приєднаний до котушки конденсатор.

Джулія Силверман, одна зі співавторів, про даний продукт розповіла наступне: “Ми об'єднали м'яч з простим пристроєм для зарядки. Всього 15 хвилин гри дозволять протягом трьох годин освітлювати приміщення. Наша мета - зробити продукт доступним для бідних. Ми думаємо, що в багатьох країнах, як Америка, ми будемо стягувати повну вартість плюс невелику націнку, щоб дитина в Африці могла отримати м'яч за номінальною ціною”- додала вона. На думку розробників, новинка стане у великій пригоді людям з бідних регіонів нашої планети, де часто немає електрики.

Джерело: cnn.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.