Іранські урядовці визначили перелік дозволених стрижок для чоловіків Автор: Lesly · Опубліковано: 07.07.2010 10:46 · Розділ: Події у світі

Інформаційні агентства Ірану оприлюднили інформацію, про те, що Міністерство культури затвердило перелік чоловічих стрижок, які, на думку чиновників, відповідають нормам ісламу: за новими нормами представники сильної статі повинні бути гладко поголеними і з коротким волоссям. В деяких випадках жителям країни дозволяється використовувати гелі для волосся.

Вже найближчим часом міністерство опублікує офіційний каталог дозволених чоловічих стрижок, при цьому, за словами чиновників, критерієм відбору зачісок буде їх відповідність культурним і релігійним звичаям Ірану. Перукарні, які не дотримуються вимог держави, були оштрафовані, або взагалі закриті.

Іранський чиновник демонструє дозволені в країні чоловічі зачіски. Фото взято з сайту aolnews.com
Іранський чиновник демонструє дозволені в країні чоловічі зачіски. Фото взято з сайту aolnews.com

Варто зазначити, що подібні заходи в країні не рідкість: так іранська поліція регулярно затримує людей, чий зовнішній вигляд не відповідає місцевим уявленням про пристойність.Добряче перепадає від правоохоронців як жінкам - за облягаючий або яскравий одяг, так і чоловікам - за вузькі джинси і “недозволені” зачіски.

Ініціаторами посилення покарань за невідповідний зовнішній вигляд найчастіше виступають радикальні представники ісламського духовенства. Зокрема, місяць тому священнослужителі піддали критиці президента країни Махмуда Ахмадінеджада, за те, що той засудив жорстке поводження поліції відносно іранців, що виглядають неналежним чином.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу