Виявлено найдавніший християнський рукопис Автор: Lesly · Опубліковано: 06.07.2010 16:05 · Розділ: Релігія

Співробітники Фонду з охорони культурної спадщини Ефіопії у віддаленому монастирі країни виявили найдавніший у світі ілюстрований Новий Завіт, написаний давньоефіопською мовою геез. Євангеліє Гаріми було названо по імені ченця, який переписав його всього за один день. Найбільше в цій знахідці фахівців вразило те, що всі фарби на іллюстрстраціях по сьогодні зберегли свою яскравість.

За легендою, чернець Абба Гаріма прибув до Ефіопії з Константинополя в 494 році н.е., а в пам'яті народу залишився завдяки тому, що зумів переписати всі чотири Євангелія за один день, оскільки Бог затримав захід сонця. До цього часу реліквія зберігалася монастирі Гаріми, що на півночі країни. По проведенню необхідних досліджень книгу повернуть монастирю, де з нею зможуть ознайомитися всі бажаючі.

Сторінка з Євангелія Гаріми, найдавнішого християнського рукопису. Фото взято з сайту guardian.co.uk
Сторінка з Євангелія Гаріми, найдавнішого християнського рукопису. Фото взято з сайту guardian.co.uk

Виявлене Євангеліє переписано в двох примірниках, які датуються одним і тим же часом, проте написані різними почерками. Вони містять ілюстрації і всі чотири Євангелія. Незважаючи на те, що після 1950 року деякі мандрівники час від часу згадували ці книги, раніше вважалося, що вони датуються XI століттям. Тепер же, по проведенню радіовуглецевого аналізу, було встановлено, що ці тексти були написані між 330 і 650 роками. Саме тому, один із примірників міг і справді бути написаним Гарімою, навіть якщо він і не виконав це завдання за один день, як стверджують усні передання.

Факт, що священне писання збереглося протягом віків вельми вразив дослідників, адже країна свого часу піддавалася нападам мусульман та італійців, а в 1930 році монастирська церква була зруйнована пожежею. Варто зазначити, що монастир розташований на висоті більше 2 км над рівнем моря, можливо саме цей факт пояснює відмінну збереженість рукопису.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.