В Індії незабаром з'явиться “парк юрського періоду” Автор: Lesly · Опубліковано: 06.07.2010 11:33 · Розділ: Події у світі

Про намір відкрити палеонтологічний парк в басейні річки Нармада повідомила влада індійського штату Мадх'я-Прадеш. Терміни відкриття парку поки не уточнюються.

Цікаво те, що парк планується облаштувати на ділянці, де було виявлено більше сотні скам'янілих яєць і кісток динозаврів, яким уже понад 65 мільйонів років.

В Індії незабаром зявиться новий “парк юрського періоду”. Фото взято з сайту rian.ru
В Індії незабаром зявиться новий “парк юрського періоду”. Фото взято з сайту rian.ru

Якщо плани можновладців будуть втілені в життя, то в цьому штаті, що знаходиться в центрі країни, буде два “парки юрського періоду”. Аналогічний заповідник вже діє в окрузі Діндорі, який розташувався на відстані близько 300 кілометрів від столиці регіону міста Бхопал. З метою створення нового заповідника під охорону держави буде передано 110 гектарів землі, де в 2006 році було виявлено яйця та цілі гнізда динозаврів.

“Ентузіасти відмінно попрацювали. Завдяки цій знахідці вчені зможуть більше дізнатися про розселення динозаврів і про причини їх вимирання. Гніздові і скам'янілі яйця допоможуть дізнатися і про те, які види динозаврів існували в крейдяному періоді”, - сказав колишній головний палеонтолог Геологічної служби Індії Арун Сонакіа.

Перші доісторичні скам'янілості на території Мадх'я-Прадеш в 1828 році виявив британський офіцер Вільям Стілмен. Пізніше в долині Нармади були виявлені ще великих ділянок з гарно збереженими скам'янілими кістками і яйцями динозаврів.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу