Розлучення може “заражати” людей як справжній вірус Автор: Lesly · Опубліковано: 05.07.2010 16:12 · Розділ: Суспільство

Експерти з Університету Брауна (США) стверджують, що розлучення може бути заразливим серед друзів чи родичів. До такого висновку вчені дійшли, провівши масштабне дослідження за участю 12 тис. американців, яке тривало з 1948 року. За їхніми словами, емоції, які ведуть до розлучення, можуть передаватися як віруси. При цьому, в групі ризику опиняються не лише друзі та члени сім'ї розлучених, але і друзі їхніх друзів.

За словами дослідників, розрив відносин у близьких друзів індивіда збільшує його шанси розлучитися зі своєю половинкою на 75%. Якщо розлучилися друзі її друзів, то сама людина піддається 33%-му ризику повторити їхню долю. Ті, у кого розлучилися брат чи сестра, розлучаються зі своїми коханими на 22% частіше за інших. Доволі надійним “імунітетом” проти “зараження розлученням” визнано наявність дітей.

Пари, чий союз скоро розпадається, у сварках використовують саркастичні зауваження, агресивну жестикуляцію і швидко дратуються. Фото взято з сайту blindgossip.com
Пари, чий союз скоро розпадається, у сварках використовують саркастичні зауваження, агресивну жестикуляцію і швидко дратуються. Фото взято з сайту blindgossip.com

Трохи раніше було виведено формулу, яка дозволяє визначити довговічність шлюбу. Фахівці встановили, що пари, яких чекало довге спільне життя, жартували, сміялися і виказували прихильність один до одного навіть під час суперечок на серйозні теми. Натомість пари, чий союз скоро розпався, у сварках використовували саркастичні зауваження, агресивну жестикуляцію і швидко дратувалася. На думку науковців, ідеальних гармонійних відносин можна очікувати в тих сім'ях, де на кожну негативну емоцію по відношенню до партнера нараховується п'ять позитивних.

А інший колектив науковців у своїх пошуках прийшов до висновку, що розлучення може прискорювати старіння людини. Такі висновки були зроблені по результатах дослідження, проведеного за участю близнят, в ході якого було встановлено, що розлучені виглядають майже на два роки старшими від своїх неодружених, заміжніх або овдовілих сестер.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.