В Італії пропонують вилучати права у літніх водіїв Автор: Lesly · Опубліковано: 05.07.2010 13:56 · Розділ: Події у світі

Італійські парламентарі планують вилучати права у водіїв, старших 80 років. Як очікується, такі заходи дозволять значно скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод. Ініціатори цих нововведень свої дії не вважають безпідставними, адже за даними статистики Італія утримує лідерство по кількості смертей внаслідок ДТП, при цьому тільки за 2009 рік на дорогах країни загинуло понад 5 тисяч осіб.

У відповідності до діючого законодавства, в Італії водійські права перевидаються через кожних десять років до досягнення водієм 50-літнього віку; до семидесяти років водії зобов'язані проходити медкомісію кожних п'ять років, а по досягненню цього рубежу — кожні три роки. Такі заходи необхідні для того, щоб переконатися, що стан здоров'я водіїв задовільний, однак в країні немає методики повної перевірки швидкості реакції людей, що бажають отримати або продовжити водійські права.

По досягненню віку 80, або 85 років у автовласників вилучатимуть водійські права. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
По досягненню віку 80, або 85 років у автовласників вилучатимуть водійські права. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

Італійські фахівці запевняють, що після 80 років у водіїв погіршується увага і їм більш властиво піддаватися впливу емоцій в порівнянні з молодшими. На думку голови парламентського транспортного комітету Маріо Валдуччі, вікове обмеження для водіїв необхідно встановити починаючи з 80, або 85 років. По досягненню вказаного віку у автовласників просто вилучатимуть водійські права.

Натомість, британські експерти з такою позицією не згодні: вони не схильні сумніватися в здібностях літніх людей. Так, співробітники фонду Королівського автомобільного клубу заявляють, що перездача іспитів практично не впливає на зниження кількості аварій. При цьому, літні люди водять транспортні засоби не менш безпечно ніж представники інших вікових груп. Саме тому британські фахівці рекомендують пропонувати “автомобілістам-ветеранам” час від часу освіжувати свої знання, вважаючи недопустимим змушувати їх перескладати іспити в обов'язковому порядку.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу