Знайдено докази спорідненості Землі та Місяця Автор: Lesly · Опубліковано: 05.07.2010 12:49 · Розділ: Наука

На місяці було виявлено мінерал, який входить до складу мантії Землі, що на думку вчених, дозволить покласти край суперечкам щодо походження природного супутника нашої планети. Олівін, який містить в собі магній і залізо, було виявлено з допомогою японського зонда “Кагуя”.

Сьогодні більшість астрономів погоджуються, що Місяць сформувався близько 4,5 мільярдів років тому при зіткненні Землі з великим небесним об'єктом, який “вибив” з молодої планети величезний шматок розплавленої матерії. В той час майбутній Місяць був покритий розпеченою лавою, на поверхні якої плавали легкі речовини, які з охолодженням супутника Землі затверділи і сформували кору; в свою чергу важкі речовини потонули і згодом сформували місячну мантію.

Поклади олівіну, які утворюють кругові структури по краях кратерів, були виявлені в ході дослідження поверхні Місяця зондом “Кагуя”. Фото взято з сайту sciencemag.org
Поклади олівіну, які утворюють кругові структури по краях кратерів, були виявлені в ході дослідження поверхні Місяця зондом “Кагуя”. Фото взято з сайту sciencemag.org

Дослідники схиляються до думки, що процеси, які відбувалися при формуванні Місяця, нагадували процеси, що мали місце на Землі.

Одним з основних компонентів мантії на нашій планеті є олівін, проте на Місяці раніше його виявити не вдавалося, що не давало можливості однозначно говорити про його походження.

В ході вивчення поверхні небесного тіла зонд “Кагуя” зафіксував поклади цього мінералу, що утворюють кругові структури по краях кратерів, які утворилися при падінні на поверхню супутника астероїдів ще в той період, коли місячна кора була тонкою. Це відкриття дає можливість вченим зробити висновки, що через зруйновані астероїдами ділянки кори олівін разом з іншими речовинами мантії був “викинутий” на поверхню. Однак, для підтвердження цієї думки необхідне проведення додаткових досліджень.

Джерело: sciencemag.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.