Неякісні купальники можуть викликати алергію Автор: Lesly · Опубліковано: 05.07.2010 11:43 · Розділ: Краса і здоров'я

Дизайнери одягу вигадують все нові й нові моделі купальників, виробники ж намагаються від них не відставати, часом жертвуючи якістю тканини та барвників. А дерматологи стверджують, що в цьому предметі одягу головне не фасон, а тканина, з якої його пошито. Варто зазначити, що іноді чимало неприємностей може завдати барвник, застосований при виробництві тканини.

В купальнику головне не фасон, а тканина, з якої його пошито
В купальнику головне не фасон, а тканина, з якої його пошито

“Найчастіше, алергію може спровокувати токсична фарба, яка, розмокнувши, подразнює шкіру, - говорить дерматолог Олена Маркова. - Але шкідливу фарбу використовують в найдешевших моделях. Щоб перевірити, чи доброю фарбою покритий купальник, досить злегка змочити непомітне місце і потерти білою хусткою: якщо кольори “попливли” або залишилися на білій тканині, краще цю модель не брати. Через якийсь час вона злиняє, при цьому частина фарби залишиться на шкірі”.

Більш того, купальники із синтетичних тканин часто можуть бути оброблені токсичним формальдегідом, що шкідливо впливає не тільки на шкіру та дихальні шляхи, але й провокує розвиток онкологічних новоутворень в організмі. Оскільки на сонці ця речовина починає активно випаровуватися, фахівці закликають не купувати купальників із синтетичних тканин.

Важливо додати, що алергіки можуть зазнати чимало неприємностей через морську сіль. Тому, після купання в морі чи басейні необхідно обов'язково зняти купальник і ополоснутися чистою прісною водою. Подібної процедури потребує і купальник: прополоскавши у воді, його слід розправити та залишити сушитися на сонечку або навіть в тіні, але в жодному випадку не на обігрівачі чи батареї.

Джерело: kp.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.