Встановлено, яка популяція людей розвивається найшвидше Автор: Lesly · Опубліковано: 04.07.2010 13:26 · Розділ: Наука

Жителів Тибету назвали популяцією, яка еволюціонує найбільш швидко. Так, за доволі короткий (за еволюційним мірками) проміжок часу в їх ДНК відбулося безліч мутацій, які допомагають організму існувати в умовах нестачі кисню.

Близько 2,75 тисячі років тому сучасна популяція тибетців відокремилася від китайської народності хань, мігрувавши на тибетське плато, яке розташовується на висоті 4 тисяч метрів над рівнем моря. На таких висотах концентрація кисню на 40 відсотків нижча, ніж на рівні моря.

Жителям Тибету вдається виживати в умовах нестачі кисню завдяки особливим генетичним мутаціям. Фото взято з сайту ucla.edu
Жителям Тибету вдається виживати в умовах нестачі кисню завдяки особливим генетичним мутаціям. Фото взято з сайту ucla.edu

Вивчення генетичного матеріалу тибетців дозволило встановити, що одразу ж після міграції їхня чисельність різко скоротилася, однак, доволі швидко в їх ДНК з'явилися зміни, які дозволяють жителям гірських регіонів набагато ефективніше засвоювати необхідний для життя кисень.

Провівши порівняльний аналіз геному тибетців і хань, фахівці виявили у перших мутації більш ніж в 30 генах; всі ці зміни відповідають за засвоєння кисню. Зокрема, у 90 відсотків тибетців було виявлено мутацію поруч з геном EPAS1, який іноді називають геном атлетів; серед хань вона зустрічається значно рідше – тільки у 10 відсотків. Згаданий ген кодує білок EPAS1, що бере участь у визначенні рівня кисню в крові.

Інший колектив дослідників, що також займався вивченням мутацій в людському геномі, проаналізувавши ДНК більше тисячі довгожителів, виявив 150 генетичних змін, в основному властивих людям, тривалість життя яких суттєво перевищує середньостатистичну.

Джерело: google.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.