Мед допоможе подолати стійкі до антибіотиків інфекції Автор: Lesly · Опубліковано: 03.07.2010 13:31 · Розділ: Наука

Дослідники, які вивчали цілющі властивості меду, відкрили компонент, який в майбутньому буде використовуватися для лікування опіків і шкірних інфекцій, а також для боротьби зі стійкими до антибіотиків інфекціями.

"Ми повністю розкрили молекулярну основу антибактеріальної активності меду", - розповідає керівник дослідження Себастьян Заатов з відділення медичної мікробіології Академічного медичного центру в Амстердамі (Нідерланди).

Мед допоможе в лікуванні опіків та інфекцій, стійких до антибіотиків. Фото взято з сайту wordpress.com
Мед допоможе в лікуванні опіків та інфекцій, стійких до антибіотиків. Фото взято з сайту wordpress.com

В ході роботи Заатов з колегами вивчали антибактеріальну активність меду, призначеного для використання в медицині, при взаємодії з різними групами стійких до антибіотиків хвороботворних мікроорганізмів.

Крім того, науковці розробили метод почергової нейтралізації відомих на сьогоднішній день антибактеріальних компонентів меду і досліджували дію кожного з них. В результаті було виділено білок дефенсин-1, який є невід’ємною частиною імунної системи медоносної бджоли і який при продукуванні меду потрапляє до його складу.

По результатах дослідження було зроблено висновки, що суттєва доля антибактеріальних властивостей меду забезпечується саме завдяки цій речовині.

Експерти стверджують, що дане відкриття в майбутньому допоможе селекціонерам вивести більш корисних для здоров'я людини комах.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.