Розміри жіночого мозку постійно змінюються Автор: Lesly · Опубліковано: 02.07.2010 16:11 · Розділ: Цікаві факти

Співробітники Університету в Зальцбурзі (Австрія) встановили, що розмір жіночого мозку зазнає постійних змін і його об'єм тісно пов'язаний з менструальним циклом жінки. Зокрема, з допомогою магнітно-резонансної томографії було з'ясовано, що в найбільш сприятливий для зачаття період циклу розмір мозкової тканини істотно збільшується, у деяких областях аж на 2% від звичайних показників.

Протизаплідні таблетки не дають можливості жінці вибрати найбільш відповідного партнера для продовження роду. Фото взято з сайту tsn.ua
Протизаплідні таблетки не дають можливості жінці вибрати найбільш відповідного партнера для продовження роду. Фото взято з сайту tsn.ua

Проте така закономірність стосується тільки тих представниць прекрасної статі, які не користуються гормональними засобами контрацепції. Так, у жінок, які обходяться без них, продукування гормонів проходить у відповідності до природних фізіологічних процесів.

Таку закономірність вчені пояснюють тим, що в найбільш сприятливий для зачаття період в організмі жінки знижується рівень прогестерону, що сприяє збільшенню об'єму сірої речовини в веретеноподібних звивинах мозку, які приймають безпосередню участь у здатності людини розпізнавати і запам'ятовувати пейзажі, образи і фігури навколишніх предметів.

Дослідники припускають, що у такий спосіб природа дає жінці додаткову можливість вибрати найбільш оптимального партнера для продовження роду. По закінченню цього періоду рівень прогестерону підвищується, і мозок повертається до звичайних форм. Натомість, у панянок, які приймають протизаплідні таблетки спостерігається збільшення мозочка, відповідального за рух і пам'ять.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу