Хто живе в пластикових пакетах? Автор: Lesly · Опубліковано: 02.07.2010 15:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Популярні сьогодні пластикові пакети становлять небезпеку для здоров'я людей, оскільки можуть містити смертельно небезпечні бактерії. До такого висновку прийшли співробітники Університету Арізони (США), які, вивчивши пластикові пакети багаторазового використання, встановили, що половина з них містить сліди кишкової палички E.coli; крім того, на багатьох сумках виявлено сальмонелу.

Фахівці радять не жаліти часу на миття пластикових пакетів багаторазового використання. Фото взято з сайту abc.net.au
Фахівці радять не жаліти часу на миття пластикових пакетів багаторазового використання. Фото взято з сайту abc.net.au

Зазвичай, пластикові пакети не миють після кожного походу за покупками, що і робить їх потенційними розносниками інфекції.

Варто зазначити, що у Великобританії та США такі пакети виготовляються з джуту або пропілену, що з одного боку дозволило скоротити кількість так званого чистого пластику при їх виробництві на 40% за останні три роки. Проте, з іншого боку, незважаючи на їх екологічність, вони стають загрозою для людей, якщо регулярно не миються.

Найбільш незахищеними перед небезпекою від пакетів багаторазового використання є діти, які уразливіші до E.coli, ніж дорослі.

Варто пам'ятати, що палички E.coli налічують 150 патогенних типів, а у воді та ґрунті можуть зберігатися кілька місяців.

Бактерії сальмонели, що нараховують близько 2 тис. різновидів, відзначаються не меншою життєздатністю: у воді вони живуть до 120 днів, у м'ясі і ковбасних виробах - до 100, а в ґрунті - до 500 діб. Більш того, вони здатні активно розмножуватися у м'ясних та молочних продуктах, а також яйцях, не змінюючи їх зовнішнього вигляду. Тому фахівці радять піддавати продукти, особливо яйця, термічній обробці.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.