Чим нижчий інтелект, тим більше хвороб Автор: Lesly · Опубліковано: 02.07.2010 13:57 · Розділ: Наука

Дослідники з Університету Нью-Мексико (США) стверджують, що в регіонах світу, які характеризуються найнижчими показниками середнього коефіцієнта інтелекту (IQ) у населення, спостерігається найвища захворюваність інфекційними хворобами.

Для того, щоб зробити подібні висновки, науковці використовували дані про середній IQ в 113 різних країнах, а також використали інформацію про рівень IQ в ще 79 державах, отримані іншим колективом фахівців. Загалом, було встановлено, що найбільш високим середньонаціональним IQ (107) можуть похвалитися жителі Гонконгу, а найбільш низький рівень інтелекту спостерігається у низці найбідніших африканських країн.

Люди з низьким IQ приділяють менше уваги особистій гігієні, що у свою чергу підвищує ризик зараження інфекційними захворюваннями. Фото взято з сайту medportal.ru
Люди з низьким IQ приділяють менше уваги особистій гігієні, що у свою чергу підвищує ризик зараження інфекційними захворюваннями. Фото взято з сайту medportal.ru

Далі експерти порівняли коефіцієнти IQ з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо показників смертності внаслідок інфекційних захворювань. В результаті такого аналізу було встановлено, що чим нижчий розумовий розвиток нації, тим частіше вони хворіють інфекційними захворюваннями, крім того, з поширеністю інфекцій коефіцієнт інтелекту пов'язаний значно більше, ніж з усіма іншими чинниками, такими як благоустрій, доступність медичних послуг, тощо.

Таку закономірність дослідники не можуть пояснити однозначно. З одного боку це може бути пов'язано з енерговитратами організму на боротьбу з інфекцією, які “обкрадають” мозок в процесі його розвитку, обмежуючи інтелектуальний розвиток людини. З іншого боку, можливий і зворотній зв'язок: люди з низьким IQ приділяють менше уваги особистій гігієні, що у свою чергу підвищує ризик зараження інфекційними захворюваннями.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.