Виявлено останки найдавніших багатоклітинних істот Автор: Lesly · Опубліковано: 02.07.2010 12:50 · Розділ: Наука

В Західній Африці на території Габону було виявлено скам'янілі останки невідомих науці істот, які можуть належати найдавнішим багатоклітинним організмам. З допомогою комп'ютерної томографії, мас-спектрометричного і хімічного аналізів було встановлено, що фахівці і справді знайшли останки живих організмів, а не частини гірської породи.

Можливий зовнішній вигляд (зліва) та внутрішня будова (справа) найдавніших багатоклітинних
Можливий зовнішній вигляд (зліва) та внутрішня будова (справа) найдавніших багатоклітинних

За розрахунками експертів, ці організми населяли нашу планету близько 2 мільярдів років тому. Плоске та немовби понадрізуване по краях тіло цих істот в довжину досягало від 7 до 120 міліметрів. Цілком імовірно, що вони з'явилися невдовзі по тому, як атмосфера Землі була насичена киснем, що мало місце близько 2,4 мільярда років тому і отримало назву кисневої катастрофи.

Виявлені в Африці скамянілості
Виявлені в Африці скамянілості

Варто зазначити, що раніше вважалося, що перші багатоклітинні організми з'явилися значно пізніше - близько 1,4 мільярда років тому. Однак, цінність габонської знахідки визнають далеко не всі палеонтологи: деякі з них вважають, що виявлені вченими структури - це всього лише утворення мінералу піриту незвичайної форми.

Нещодавно інший колектив вчених представив докази того, що загальноприйняті в науковому світі часові рамки появи багатоклітинних організмів треба змістити принаймні на 40 мільйонів років назад. Зокрема, в Китаї вони виявили ембріони, будова тіла яких було значно складнішою в порівнянні з більшістю інших багатоклітинних організмів того часу.

Джерело: novostey.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.