Виявлено останки міфічного кита Автор: Lesly · Опубліковано: 02.07.2010 09:25 · Розділ: Наука

Палеонтологи виявили в Перу скам'янілий череп величезного хижого кашалота, що жив на Землі 13 мільйонів років тому. Науковці давно знали, що в минулому водні простори Землі населяли величезні хижі кити, про що свідчили останки зубів довжиною до 36 сантиметрів, які вчені виявляли в різних частинах земної кулі.

Череп та зуби Leviathan melvillei в порівнянні з людиною. Фото взято з сайту lenta.ru
Череп та зуби Leviathan melvillei в порівнянні з людиною. Фото взято з сайту lenta.ru

І тільки тепер вдалося виявити триметровий гарно збережений череп кашалота. За розрахунками фахівців, загальна довжина тіла цієї тварини могла досягати 17 метрів (за іншими даними — не більше 13 метрів). У хижака, що отримав назву Leviathan melvillei на честь автора роману “Мобі Дік” Германа Мелвіла, зуби розташовувалися на обох щелепах, на відміну від сучасних кашалотів, у яких значно менші за розмірами зуби є тільки на нижній щелепі, а харчуються вони в основному кальмарами.

Натомість, стародавній кашалот, як припускають дослідники, міг полювати і на китів. Адже Leviathan melvillei, разом із 15-метровою акулою Carcharocles Megalodon перебували на вершині харчової піраміди океанів міоцену і могли складати конкуренцію один одному.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.