Психологи пояснили причину депресій у молодих мам Автор: Lesly · Опубліковано: 01.07.2010 16:19 · Розділ: Суспільство

Американський психолог Олівер Джеймс встановив, що жінки з маленькими дітьми часто почувають себе непотрібними, крім того, вони більш схильні до депресій в порівнянні зі своїми неодруженими однолітками. Таку закономірність Джеймс пояснює доволі просто — причиною всіх поневірянь молодих мам є банальна нестача грошей.

Науковець стверджує, що молодим мамам практично неможливо реалізувати себе в професійному плані, і вони покладають великі сподівання на своїх партнерів. При цьому, якщо сім'я має недостатній рівень доходу, ситуація значно ускладнюється. В такому випадку батькам властиві надзвичайно сильні прояви стурбованості про майбутнє своїх дітей, які можуть межувати із параноєю.

Молодим мамам практично нереально реалізувати себе в професійному плані, і вони покладають великі сподівання на своїх партнерів
Молодим мамам практично нереально реалізувати себе в професійному плані, і вони покладають великі сподівання на своїх партнерів

В ході своєї роботи вчені провели опитування, в якому прийняли участь 5 тисяч чоловік. Результати дослідження засвідчили, що для жінок, які систематично стикаються з нестачею фінансів, процес виховання дітей здається значно менш приємним, ніж їхнім багатим співвітчизницям.

Зокрема, серед матерів з доходом менше 20 тис. фунтів стерлінгів на рік тільки четверо з десяти стверджували, що народження дитини зробило їх щасливішими, в порівнянні з шістьма з десяти панянок, чий дохід перевищує зазначену суму. Більш того, нестача грошей хвилює жінок вдвічі більше ніж брак сну у дитини або проблеми в її поведінці.

Бідні матері не можуть отримати повного задоволення від виховання малюка, оскільки не можуть собі дозволити найняти няню чи домробітницю. Ускладнює ситуацію і те, що такі жінки до своєї роботи ставляться не як до можливості самовираження, а виключно як до засобу заробляння грошей. “Бажане різко відрізняється від дійсності, і чим більшою є ця різниця, тим, вищий рівень схильності до стану пригніченості”, - стверджує доктор Джеймс.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.