Відкрито нові психічні розлади, пов'язані із SMS Автор: Lesly · Опубліковано: 01.07.2010 15:12 · Розділ: Цікаві факти

Надмірне захоплення надсиланням текстових повідомлень, що відправляються за допомогою мобільних телефонів, може призвести до розвитку низки раніше невідомих психічних розладів, стверджують дослідники з Мельбурнського університету.

Доктор Дженні Керрол, яка керувала дослідженням, розповідає, що у підлітків, які цілодобово відправляють повідомлення, можуть розвинутися такі захворювання як текстофренія, текстостурбованість, посттравматичний текстовий розлад і смс-перебір.

Надмірне захоплення надсиланням текстових повідомлень може призвести до розвитку низки раніше невідомих психічних розладів. Фото взято з сайту post-gazette.com
Надмірне захоплення надсиланням текстових повідомлень може призвести до розвитку низки раніше невідомих психічних розладів. Фото взято з сайту post-gazette.com

За термінологією, запропонованою австралійськими вченими, текстофренія позначає вид розладу, коли людині здається, ніби вона отримала SMS. При цьому, пацієнт відчуває вібрацію або чує відповідний сигнал, хоча насправді нічого не відбувається.

Під текстостурбованістю медики розуміють нав'язливе занепокоєння, яке виникає, коли хворий немає можливості відправити або отримати SMS або просто у випадку, коли немає нових повідомлень. Посттравматичний текстовий розлад діагностується в осіб, які повністю відключаються від навколишнього середовища, зосереджуючись на своїх повідомленнях, і в момент руху натикаються на предмети.

Термін “SMS-перебір” говорить сам за себе. Це надсилання безлічі повідомлень за короткий період часу для самоствердження серед ровесників.

Джерело: innovanews.ru


Інші новини розділу