Німці спростували міф про причину загибелі Клеопатри Автор: Lesly · Опубліковано: 01.07.2010 10:46 · Розділ: Цікаві факти

Ще донедавна вважалося, що знаменита єгипетська цариця Клеопатра померла від укусу кобри. Цю легенду спробували розвіяти німецькі вчені, які переконують, що насправді вона отруїлася смертельним коктейлем, приготованим із опіуму та низки отруйних рослин.

Протягом тисячоліть людство вірило, що Клеопатра покінчила з життям у 30 р. до н. е. після того, як служниця таємно принесла їй кобру, від укусу якої вона померла. Засумніватися в достовірності загальноприйнятої думки наважився німецький історик, професор університету Трієр Крістоф Шефер, який переконує, що отруйна рептилія непричетна до загибелі цариці.

Німецькі науковці стверджують, що кобра непричетна до смерті єгипетської цариці. Фото взято з сайту liveinternet.ru
Німецькі науковці стверджують, що кобра непричетна до смерті єгипетської цариці. Фото взято з сайту liveinternet.ru

Дослідник стверджує, що Клеопатра, яка на весь світ славилася своєю красою, і сама вважала себе дуже привабливою, не могла обрати для себе тривалу та болісну смерть, що спотворює тіло, оскільки прагнула, щоб слава про її неземну красу не забувалася протягом тисячоліть. Щоб ознайомитися з давніми документами і думкою фахівців в області серпентології, Крістоф із колегами відвідали Олександрію і Єгипет. Результатом їхньої роботи став наступний висновок: найбільш імовірно те, що цариця скористалася коктейлем з опіуму, болиголова і аконіту.

Свої припущення дослідники пояснюють тим, що вже в той час було відомо, що укус кобри спричиняє болісну агонію, яка може тривати до двох днів, тоді як описаний коктейль дозволив відправитися в країну вічного сну абсолютно безболісно і протягом кількох годин.

Джерело: rusnovosti.ru


Інші новини розділу