Фізики продемонстрували магічне орігамі Автор: Lesly · Опубліковано: 30.06.2010 13:50 · Розділ: Нові технології

Фізики із Гарвардського університету (США) презентували своє нове досягнення — невеличку пластину з особливого матеріалу, яка здатна самостійно набувати певних форм, зокрема, вчені продемонстрували, як їхня розробка складається в човен і літачок. Відкриття вже охрестили самозбірним орігамі.

“Магічна” розробка представляє собою квадратну пластину зі скляних волокон зі стороною 4 сантиметри. Пластина розкреслена на 32 трикутника, кожен з яких відділений один від одного кремнієвим прошарком і особливою гнучкою фольгою, що здатна самостійно складатися.

Пластина зі скляних волокон, що здатна самостійно розгоратися. Фото взято з сайту amic.ru
Пластина зі скляних волокон, що здатна самостійно розгоратися. Фото взято з сайту amic.ru

Якщо пластині надати певної форми і нагрівати до температури 420 градусів Цельсія протягом 30 хвилин, то її згини "запам'ятають" конфігурацію, в якій перебували. При повторному нагріванні до 70 градусів, вона почне складатися самостійно. Процес складання в човен і літачок триває не більше 20 секунд, а дотичні частини пластини тримаються разом завдяки магнітам.

В майбутньому дослідники планують вдосконалити свій винахід настільки, щоб він був здатен самостійно не тільки згортатися, але й розкладатися.

Конструкції подібні до описаних вище можуть знайти широке застосування в майбутньому, зокрема, на їх основі можна створити сонячні батареї або радіоантени, які будуть здатні самостійно розгортатися.

Джерело: amic.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.