В Чумацькому Шляху виявлено останки давньої галактики Автор: Lesly · Опубліковано: 30.06.2010 11:36 · Розділ: Наука

Група астрономів з Королівського астрономічного товариства прийшла до висновку, що безліч старих зірок, які знаходяться в Чумацькому Шляху є залишками більш ранніх галактик, що сформувалися незабаром після зародження Всесвіту. Вчені моделювали розвиток галактик, схожих на нашу з допомогою потужного суперкомп'ютера.

Схожа на Чумацький шлях галактика 5 млрд. років тому (результат компютерного моделювання). Фото взято з сайту lenta.ru
Схожа на Чумацький шлях галактика 5 млрд. років тому (результат компютерного моделювання). Фото взято з сайту lenta.ru

В результаті цієї роботи, науковці встановили, що чимала частина найстаріших зірок у Галактиці, особливо тих, які розташовуються не в її спіральних рукавах, а в оточуючому Чумацький Шлях зоряному гало, на початку належали зоряним скупченням, які зародилися на перших етапах формування Всесвіту. Протягом свого “життя” ці зоряні скупчення стикаються один одним, в результаті чого утворюються нові галактики, включаючи і ті, які астрономи спостерігають сьогодні.

Треба сказати, що думки астрономів щодо походження найстаріших зірок Чумацького Шляху віком близько 10 мільярдів років розділилися давно. Так, одна група вчених вважала, що всі зірки Чумацького Шляху зародилися у складі тоді ще молодої галактики. Інші ж група науковців схилялася до думки, що найстаріші зірки раніше належали іншим галактикам.

Трохи раніше інший колектив дослідників космічних просторів виявив квазари J0005-0006 і J0303-0019, вік яких перевищує 12 мільярдів років. Це означає, що вони утворилися практично відразу після Великого Вибуху. Приблизний вік Всесвіту становить 13,4 мільярда років.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.