Визначено максимальну частоту серцевих скорочень для жінок Автор: Lesly · Опубліковано: 29.06.2010 16:04 · Розділ: Спорт

Американські вчені вивели формулу для розрахунку максимальної частоти серцевих скорочень (ЧСС) у жінок. Формула використовується для визначення оптимальності навантажень при спортивних тренуваннях, а також при діагностиці захворювань серця для оцінки реакції серцево-судинної системи на фізичне навантаження.

Раніше для чоловіків і жінок використовувалася формула, виведена тільки для представників сильної статі. За розрахунками, максимальна ЧСС, що відповідає найбільшому значенню пульсу, допустимому при навантаженні без ризику для здоров'я, дорівнює 220 одиницям мінус вік в роках.

Найбільш оптимальним буде тренування в межах інтервалу 60-85 відсотків від максимальної ЧСС. Фото взято з сайту abcnews.com
Найбільш оптимальним буде тренування в межах інтервалу 60-85 відсотків від максимальної ЧСС. Фото взято з сайту abcnews.com

Дослідники з Північно-Західного університету в Еванстоні, штат Іллінойс, проаналізували результати тестів на витривалість за участю майже 5,5 тисяч здорових жінок віком 35 років і більше. Вивчення отриманих даних дозволило науковцям вивести більш точну формулу максимальної ЧСС для жінок. Як виявилося, цей показник дорівнює 206 мінус 88 відсотків від віку.

Отримані результати дозволять не тільки більш точно розраховувати спортивні навантаження, але й оцінювати ступінь порушення функцій серця при захворюваннях. За словами фахівців, найбільш оптимальним буде тренування в межах інтервалу 60-85 відсотків від максимальної ЧСС.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.