Звичку дивитися телевізор вчені віднесли до шкідливих Автор: Lesly · Опубліковано: 29.06.2010 12:43 · Розділ: Цікаві факти

Факт, що поганий приклад — заразливий ще раз підтвердили дослідники на чолі з доктором Расселом Джіго та його колегами з відділення фізкультури, харчування та дисциплін здоров'я з Брістольського університету, що у Великобританії. Так вони довели, що діти активно переймають у батьків звичку дивитися телевізор, натомість прищепити своїм нащадкам любов до спорту значно складніше.

У ході своєї роботи науковці порівнювали час, який перед блакитними екранами проводять батьки та їхні діти. Як виявилося, малюків неможливо відірвати від телевізорів саме тому, що їхні батьки роблять теж саме. При цьому, якщо батьки щодня віддають телевізору від двох до чотирьох годин свого часу, для дівчаток вірогідність провести більш як чотири години на день за переглядом телепрограм збільшується в 3.67, а для хлопчиків - в 10.47 разів.

Натомість, коли науковці проаналізували фізичну діяльність дітей та батьків, аналогічної схильності наслідувати звички старшого покоління не виявилося.

Діти не схильні наслідувати здорові звички батьків, тому старше покоління повинне заохочувати їх до занять спортом. Фото взято з сайту themojocoach.com

Загалом, у дослідженні прийняли участь шестирічні діти з 40 різних шкіл в Брістолі та їхні батьки. Для того, щоб відслідковувати рівень фізичної активності вчені використовували маленькі акселерометри, які доволі точно дозволяють визначити рівень фізичної активності.

“Фізична активність позитивно впливає на здоров'я дітей, а сидіння біля телевізора пов'язане з багатьма негативними впливами. Всупереч рекомендаціям, багато дітей недостатньо активні і занадто багато часу проводять біля телевізора, перевищуючи допустимі норми”, - розповідає доктор Джіго.

“В ідеальному випадку батьки і діти повинні разом вести активний спосіб життя. Якщо ж так не виходить, батьки повинні взяти на себе відповідальність та забезпечити здоровий спосіб життя майбутньому поколінню. Настав час вимкнути “ящик” і повернути дітей до активного життя”, - підкреслюють науковці.

Джерело: rosbalt.ru


Інші новини розділу