Надмірне захоплення телебаченням руйнує здоров'я серця Автор: Lesly · Опубліковано: 27.06.2010 13:37 · Розділ: Цікаві факти

Фахівці британської Ради з медичних досліджень, які майже 10 років спостерігали за більш ніж 13 тисячами здорових чоловіків та жінок середнього віку, стверджують, що надмірне захоплення переглядом телепрограм може призвести до небезпечних для здоров'я та життя наслідків.

За період дослідження 373 учасника померли від хвороб серця. Такий факт вчені пояснюють тим, що кожна година, проведена перед “блакитним екраном”, підвищує ризик смерті від серцевих захворювань на 7%. Люди, які віддають телебаченню по чотири години на день (а саме стільки часу, як свідчить статистика, присвячує телебаченню середній британець), вмирають в результаті проблем з серцем на 28% частіше.

Кожна година, проведена перед “блакитним екраном”, підвищує ризик смерті від серцевих захворювань на 7%. Фото взято з сайту compulenta.ru
Кожна година, проведена перед “блакитним екраном”, підвищує ризик смерті від серцевих захворювань на 7%. Фото взято з сайту compulenta.ru

Безпосередній зв'язок між пристрастю до телепрограм та виникненням серцевих недуг залишався очевидним навіть після того, як були прийняті до уваги інші фактори ризику, на зразок браку фізичних вправ, ожиріння, поганого харчування та куріння. 8% смертей, переконують експерти, можна було б уникнути, якби британці скоротили час перегляду телебачення з чотирьох годин на день до однієї. Це допомогло б зберегти 30 життів зі згаданих вище 373.

При цьому, дітям телевізор шкодить набагато більше: так, було встановлено, що у малечі, яка проводить перед телеекраном від 90 до 330 хвилин, тиск крові на 5-7 одиниць вищий, ніж у тих, хто проводить перед блакитним екраном менше півгодини на день.

Більш того, у дітей, які дивляться телевізор більше двох годин на день, вдвічі вищий ризик захворіти на астму. При малорухомому способі життя в малюків відбуваються зміни в легенях, що згодом викликає задишку.

Джерела: compulenta.ru


Інші новини розділу