Розроблено “антивибухову” тканину Автор: Lesly · Опубліковано: 26.06.2010 13:30 · Розділ: Нові технології

Британські фахівці з Ексетерському університету розробили тканину, що здатна захистити людину від ударної хвилі. Секрет нової розробки вчених полягає у використанні особливих ниток, які не тоншають при розтягуванні, а навпаки, стають товщими. Тканина вже пройшла випробування, її появу на ринку можна очікувати через 3-5 років.

В основі тканини, що отримала назву Zetix, лежать товсті еластичні мотузочки, обгорнені по спіралі тонкими і дуже жорсткими міцними волокнами. Фото взято з сайту membrana.ru
В основі тканини, що отримала назву Zetix, лежать товсті еластичні мотузочки, обгорнені по спіралі тонкими і дуже жорсткими міцними волокнами. Фото взято з сайту membrana.ru

В основі тканини, що отримала назву Zetix, лежать товсті еластичні мотузочки, обгорнені по спіралі тонкими і дуже жорсткими міцними волокнами. У випадку виникнення навантаження на тканину, тонкі нитки розтягуючись, випрямлюються, при цьому товста основа, навпаки, вигинається по спіралі. На відміну від балістичних тканин, товщина тканини з такого волокна становить всього 1-2 мм. Фахівці стверджують, що з неї можна виготовляти напівпрозорі фіранки, через які проникатиме достатня кількість сонячного світла.

При “наступі” хвилі ця пряжа відкриває безліч великих “пор”, немов намагаючись розсіяти тиск. Фото взято з сайту membrana.ru
При “наступі” хвилі ця пряжа відкриває безліч великих “пор”, немов намагаючись розсіяти тиск. Фото взято з сайту membrana.ru

Новинка добре поглинає енергію вибуху. При “наступі” хвилі ця пряжа відкриває безліч великих “пор”, немов намагаючись розсіяти тиск, при цьому полотно тягнеться, не розриваючись, водночас вловлюючи фрагменти зруйнованого вікна чи стін. Після зняття навантаження така тканина повертається в початковий стан.

Використовуючи розроблений науковцями принцип, можна виготовляти тканини з різною товщиною і щільністю, із синтетичних та натуральних волокон, з різними добавками, стверджують науковці.

Джерела: membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.