Американські археологи знайшли корабель, що затонув понад 100 років тому Автор: Lesly · Опубліковано: 25.06.2010 14:19 · Розділ: Події у світі

Американські підводні археологи виявили затонулий в 1898 році колісний пароплав, який вважається найбільшим дерев'яним судном США того часу. Корабель пішов на одно під час шторму на озері Мічиган і до цього часу його останки знайти не вдавалося.

За словами президента Асоціації підводної археології штату Вісконсін Брендона Бейлода, пароплав "LR Doty" виявився найбільшим затонулим дерев'яним судном, з яким йому доводилося мати справу.

Його довжина становить 91 метр.

“LR Doty” вважався найбільшим американським деревяним судном XIX століття. Фото взято з сайту ship-wreck.com
“LR Doty” вважався найбільшим американським деревяним судном XIX століття. Фото взято з сайту ship-wreck.com

Як зазначили фахівці, судно чудово збереглося, оскільки лежало в холодній воді і на великій глибині. Крім того, Бейлод висловив припущення, що підводним археологам ймовірно навіть вдасться виявити тіла членів екіпажу пароплава. На момент катастрофи на борту перебувало 17 людей.

Науковці не планують піднімати пароплав на поверхню, побоюючись, що на повітрі дерев'яне судно зруйнується значно швидше.

За оцінками експертів, на дні озера Мічиган спочивають близько 500 різних суден, що затонули в різний час.

Не менш урожайним початок сезону підводних розкопок виявився і для українських археологів, що, неподалік від острова Зміїний (Одеська область), виявили турецький корабель, на борту якого, за припущеннями дослідників, може знаходиться кілька тон золота.

Пошуки турецького флагмана “Капуданія”, що був потоплений ескадрою адмірала Федора Ушакова 14 липня 1788 року, тривали протягом 200 років.

Джерела: lenta.ru, mail.ru


Інші новини розділу