Знайдено палац короля, чиє ім'я знає кожен школяр Автор: Lesly · Опубліковано: 25.06.2010 13:12 · Розділ: Цікаві факти

Співробітники Університету Орхуса (Данія) в ході розкопок виявили руїни резиденції короля Гаральда Синьозубого, який у 965 році запровадив у країні християнство.

Хрещення Гаральда Синьозубого. Фото взято з сайту wikipedia.org
Хрещення Гаральда Синьозубого. Фото взято з сайту wikipedia.org

Видатна знахідка була зроблена неподалік від похоронного комплексу в Еллінзі, де спочиває батько Гаральда - Горм Старий, - перший відомий король Данії. На даний час тут вже розкопано залишки чотирьох дерев'яних споруд - так званих “довгих будинків” і будівлі, яка, на думку археологів могла бути церквою, або ж власне королівським палацом.

Еллінг, розташований в центральній частині півострова Ютландія, часто називають “колискою королівства Данії”. Саме тут розташовані знамениті на весь світ рунічні камені та найдавніші королівські поховання, занесені Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Камені з рунічними написами на честь Горма та Гаральда. Фото взято з сайту wikipedia.org
Камені з рунічними написами на честь Горма та Гаральда. Фото взято з сайту wikipedia.org

Окрім інших заслуг, серед яких називають християнізацію та об'єднання Данії, король Гаральд Синьозубий, відомий ще і тим, що саме на його честь шведська компанія Ericsson назвала розроблену нею технологію “блютус” (від англійського “bluetooth”, що в перекладі означає “синій зуб”).

За однією з версій, своїм далеко не милозвучним прізвиськом Гаральд завдячує небайдужим ставленням до чорниці.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу