МР3-плеєри - прямий шлях до глухоти Автор: Lesly · Опубліковано: 24.06.2010 09:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Всього лише годинне прослуховування музики за допомогою будь-якого МР3-плеєра позначається серйозним негативним впливом на слух, стверджують співробітники Гентського університету, що в Бельгії.

До таких висновків дослідники прийшли, провівши наступний експеримент: понад двадцять чоловіків і жінок віком 19-28 років шість разів по годині слухали улюблену музику на різній гучності, використовуючи два різних типи навушників. Після кожного музичного сеансу добровольцям перевіряли слух, даючи прослухати один дуже короткий звук і два звуки різної частоти. Такий тест дозволяв з'ясувати настільки чисто учасники чують тони. Отримані результати порівнювалися з показниками контрольної групи з 14 добровольців того ж віку.

Годинне прослуховування музики за допомогою будь-якого МР3-плеєра позначається серйозним негативним впливом на слух. Фото взято з сайту telegraph.co.uk
Годинне прослуховування музики за допомогою будь-якого МР3-плеєра позначається серйозним негативним впливом на слух. Фото взято з сайту telegraph.co.uk

Як з'ясувалося, надмірно гучні звуки можуть змінювати структурні елементи кортіївого органу, який відповідає за сприйняття звукових подразників і складається з волоскових клітин. Волоскові клітини виявилися доволі вразливими до надмірного акустичного подразнення.

Як стверджують дослідники, з таким успіхом підлітки, які ні на мить не розлучаються з персональними плеєрами, ризикують втратити слух вже до 25 років! При цьому активні користувачі MP3-програвачів без допомоги медиків зможуть помітити їхній негативний вплив лише через кілька років безперервного використання.

За статистичними даними Наукової комісії ЄС з нових ризиків для здоров'я, в Європі від 50 до 100 мільйонів людей є активними користувачами портативних програвачів. З них від 5 до 10% слухають музику в надмірно гучному режимі, що може призвести до незворотного погіршення слуху вже через п'ять років.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.