Хто найсильніше кусається? Автор: Lesly · Опубліковано: 23.06.2010 16:05 · Розділ: Наука

По результатах комп'ютерного моделювання, "запозиченого" з інженерних наук, вчені з Університету Нового Південного Уельсу зробили висновок, що за силою укусу люди перевершують всіх інших, у тому числі вимерлих, приматів.

У ході дослідження науковці намагалися з'ясувати, які зусилля можуть прикладати м'язи для стиснення щелеп. Як виявилося, щелепи Homo sapiens можуть забезпечувати найбільш сильний укус при найменших м'язових зусиллях в порівнянні з шимпанзе, горилами, орангутангами, а також вимерлими приматами - австралопітеком Australopithecus africanus та парантропом Paranthropus boisei (останнього вчені часто називають “Лускунчик” за його надзвичайно розвинені щелепи). У середньому, сила укусу людини для задніх зубів перевершує силу укусу вищих приматів на 40-50 відсотків.

Моделі черепів, на яких кольором показано напруга на кістки і зуби, що виникає при укусі (зростає від синього до зеленого, жовтого та червоного). Фото взято з сайту unsw.edu.au
Моделі черепів, на яких кольором показано напруга на кістки і зуби, що виникає при укусі (зростає від синього до зеленого, жовтого та червоного). Фото взято з сайту unsw.edu.au

Крім того, в ході експериментів було з'ясовано, що людські щелепи здатні стискатися з великою силою тільки на короткі проміжки часу і демонструють значно гірші результати при тривалій напрузі. Іншими словами, жувальний апарат людини чудово пристосований до розгризання твердого горіха, але погано справляється з такими завданнями як пережовування коренів і насіння.

Отримані результати, стверджують дослідники, дозволяють пояснити причину невідповідності між відносно мініатюрними щелепами людини та дуже товстим шаром емалі її зубів. Адже, раніше вважалося, що укус людини є відносно слабким, натомість товщину емалі співвідносять з підвищеною силою укусу.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.