По будові мозку можна визначити ймовірність розвитку шизофренії Автор: Lesly · Опубліковано: 23.06.2010 13:52 · Розділ: Наука

Американські дослідники з Університету Північної Кароліни та Колумбійського університету довели, що вивчаючи будову мозку дітей віком декілька тижнів, можна визначити ймовірність розвитку шизофренії в них у дорослому віці.

Зважаючи на те, що наявність близьких родичів із діагнозом шизофренія або шизоафективний розлад збільшує ризик розвитку захворювання у людини до 10%, медики вирішили простежити, як розвивається мозок у дітей жінок з такими недугами. Для участі в досліджені було відібрано 26 добровольців жіночої статі.

Стан шлуночків головного мозку допоможе визначити ймовірність розвитку шизофренії. Фото взято з сайту sciencephoto.com
Стан шлуночків головного мозку допоможе визначити ймовірність розвитку шизофренії. Фото взято з сайту sciencephoto.com

Провівши аналіз результатів ультразвукового дослідження та магнітно-резонансної томографії, дослідники встановили, що у новонароджених хлопчиків об'єм мозку і розмір бічних шлуночків (порожнин мозку, в яких міститься спинномозкова рідина) перевищував середні значення, натомість у дівчаток ніяких відхилень виявлено не було. Цей факт фахівці пояснюють закономірністю розвитку хвороби: як відомо, вона частіше і в більшій мірі вражає чоловіків.

На даному етапі дослідження учені не можуть робити ніяких висновків про те, чи буде людина, коли виросте, дійсно страждати шизофренією. “Звичайно, це тільки початок роботи, - говорить провідний дослідник Джон Гілмор. - Ми будемо стежити за розвитком дітей і надалі”. Крім того, найближчим часом планується збільшити обсяг вибірки для проведення більш точних досліджень. “Це дасть нам можливість визначити, на якій стадії збивається програма розвитку мозку”, - підсумовує доктор Гілмор.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.