В римських катакомбах виявлено найдавніші ікони Автор: Lesly · Опубліковано: 23.06.2010 09:26 · Розділ: Культура

Італійські археологи повідомили про рідкісну знахідку: у римських катакомбах виявлені найдавнішi зображення чотирьох апостолів - Петра, Павла, Іоана та Андрія. Безцінне відкриття було зроблено на відстані п'ятисот метрів від базиліки святого Павла в підземному склепі античного некрополя в зоні поховань ранніх християн.

За словами науковців, ранньохристиянські зображення датуються кінцем IV століття нашої ери. Фахівців надзвичайно вразив той факт, що при будівельних роботах, які велися над некрополем у середині минулого століття ні катакомби, ні усипальниця не зазнали руйнування. Щоправда, ікони за півтора тисячоліття покрилися нальотом товщиною кілька сантиметрів, однак, застосувавши сучасні лазерні технології, фахівці зуміли повернути їх до первозданного вигляду. На проведення реставраційних робіт Ватикан виділив 60 тисяч євро.

Так зображали апостолів у IV столітті. Фото взято з сайту yahoo.com
Так зображали апостолів у IV столітті. Фото взято з сайту yahoo.com

Варто додати, що в цих же катакомбах минулого року було виявлено стародавнє зображення апостола Павла. Ця знахідка викликала сенсацію не тільки в релігійних, але і в наукових колах. А віднайдених образ “апостола народів” був одним із символів Міжнародного року Святого Павла, який нещодавно проводився Римо-католицькою церквою.

Святкування Року Святого Павла завершилося сенсаційною заявою глави Ватикану про те, що останки, які знаходяться у виявленому в 2006 році саркофазі під вівтарем римської базиліки Святого Павла дійсно належать апостолові. За словами понтифіка, такі висновки зробили вчені, що вивчили виявлені останки.

Джерело: vesti.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?