Розроблено відеокамеру, що може бачити крізь стіни Автор: Lesly · Опубліковано: 22.06.2010 12:43 · Розділ: Нові технології

Японські дослідники розробили відеокамеру, що здатна вести зйомку об'єктів, прихованих від неозброєного ока завісою диму чи туману і навіть листом тонкої фанери. Камера діє на по принципу радара, складаючи зображення з відбитих “невидимими” об'єктами хвиль міліметрового діапазону.

Проте, на відміну від радарів, з допомогою яких можна отримати тільки нерухоме зображення, камера здатна передати рухому картинку, на якій можна розрізнити форму та рухи окремої людини. На даному етапі розробки вчені не можуть забезпечити ідеальне зображення: камеру необхідно суттєво доопрацювати, однак систему можна з успіхом використовувати для військових, розвідувальних або рятувальних завдань.

Зображення, яке можна отримати з допомогою камери Xaver 800 через стіну (зліва) та через одяг (справа). Фото взято з сайту raven1.net
Зображення, яке можна отримати з допомогою камери Xaver 800 через стіну (зліва) та через одяг (справа). Фото взято з сайту raven1.net

Нова розробка складається з випромінювача 60-гігагерцових хвиль, які легко проникають крізь дим, туман і мряку, а відбиті промені потрапляють на приймач, який сканує вхідні хвилі справа наліво і зверху вниз. Далі отримані дані передаються на комп'ютер, який “відсіює” шуми (наприклад, від розташованої між камерою і об'єктом стіною, якщо остання не надто товста), і залишає на зображенні лише “невидимий” об'єкт.

Варто відзначити, що схожу камеру розробили ізраїльські вчені. Xaver 800, як назвали свою розробку ізраїльтяни, посилає радіоімпульси, які розподіляються по дуже широкого спектру частот, а потім аналізує їх відображення, формуючи повноцінне тривимірне зображення.

Компанія-розробник вже встигла налагодити серійний випуск таких камер. Бачити об'єкти вони можуть навіть через бетонні стіни, меблі та тіла людей.

Джерело: utro.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.