Виявлено 977-му берестяну грамоту Автор: Lesly · Опубліковано: 22.06.2010 10:29 · Розділ: Культура

Представники Новгородського центру з організації та забезпечення археологічних досліджень повідомили, що в ході розкопок у Великому Новгороді було виявлено черговий фрагмент берестяної грамоти.

Текст грамоти, написаний на 24-сантиметровому шматку берести ще не прочитано. За попередніми оцінками, вік знахідки відноситься до рубежу XII-XIII століть. Середньовічний документ було виявлено на Троїцькому розкопі на південь від новгородського кремля. Археологи припускають, що на ділянці, де зараз ведуться розкопки, в минулому “сходилися” кілька міських садиб.

Текст грамоти, написаний на 24-сантиметровому шматку берести ще не прочитано. Фото взято з сайту rian.ru
Текст грамоти, написаний на 24-сантиметровому шматку берести ще не прочитано. Фото взято з сайту rian.ru

Кількома днями раніше на цій же ділянці було знайдено ще три берестяні грамоти, дві з яких, цілком імовірно, були написані однією людиною, і є записами про борги. Третій документ містить всього кілька літер.

Загалом за час розкопок цього року було виявлено 4 берестяні грамоти, яким привласнено порядкові номери з 974 по 977. Археологи припускають, що на даній ділянці можливо будуть виявлені ще кілька документів.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?