Людству відміряли ще 100 років Автор: Lesly · Опубліковано: 21.06.2010 15:59 · Розділ: Наука

Австралійський вчений Франк Феннер прийшов до висновку, що через століття - до 2110 року - людство повністю зникне з лиця Землі. Свою позицію він аргументує тим, що “давні спільноти людей відрізнялися підвищеною стабільністю, а сьогоднішня глобальна цивілізація - ні”.

“Так, австралійські аборигени довели, що без сучасних досягнень науки вони зможуть вижити протягом 40-50 тисяч років. Однак сьогоднішнє суспільство через свою економічну та соціальну діяльність поставило homo sapiens на межу повного зникнення”, - стверджує науковець.

Через сто років на неосяжних просторах землі не залишиться місця для людини. Фото взято з сайту wordpress.com
Через сто років на неосяжних просторах землі не залишиться місця для людини. Фото взято з сайту wordpress.com

Основну загрозу для існування людства, на його думку, становлять “нестримне споживання, різке зростання чисельності населення Землі та швидка зміна клімату, пов'язана із глобальним потеплінням”. “Промислова революція та індустріалізація породили епоху, яку за своїм впливом на планету можна порівняти з наслідками льодовикового періоду або зіткненням Землі з великою кометою», - підкреслив учений.

Незважаючи на однозначність своїх слів, Феннер зазначив, що він “не ставить собі за мету змусити змінити цивілізаційну модель людства, яке продовжує йти по шляху свого власного біологічного краху, незважаючи на численні попередження”.

Всесвітню популярність 95-літньому Франку Феннеру принесли дослідження в галузі мікробіології. На даний час науковий діяч “переключився” на проблеми виживання людини як біологічного виду.

Джерело: mail.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.