Німці планують створити тривимірну карту світу Автор: Lesly · Опубліковано: 21.06.2010 14:53 · Розділ: Наука

Німецькі дослідники працюють над створенням найточнішої тривимірної карти світу. З цією метою на орбіту було виведено супутник-радар німецького виробництва TanDEM-X, який працюючи в парі з аналогічним апаратом TerraSAR-X, запущеним у 2007 році, зможе створити 3D-модель Землі з точністю до двох метрів.

Ініціатори створення цього проекту стверджують, що їхня робота користуватиметься величезним попитом в авіації, сейсмології, телекомунікаційній індустрії, міському плануванні та багатьох інших областях. Це буде справді цілісний та безкоштовний продукт, а не “клаптева ковдра”, зшита з декількох баз даних.

Схема роботи тандему. Фото взято з сайту compulenta.ru
Схема роботи тандему. Фото взято з сайту compulenta.ru

На створення карти, тобто на вивчення всіх 150 млн кв. км поверхні нашої планети, буде затрачено не менше трьох років.

Варто зазначити, що орбіти обох супутників доволі близькі: фахівці стверджують, що до цього часу зонди ще ніколи не працювали в настільки тісному контакті. Час від часу відстань між апаратами досягатиме 200 метрів.

Процес картографування поверхні Землі триватиме не менше трьох років. Фото взято з сайту compulenta.ru
Процес картографування поверхні Землі триватиме не менше трьох років. Фото взято з сайту compulenta.ru

Технологія картографування, задіяна при цьому, передбачає постійне відправлення та одержання радіохвиль. По кількістю часу, затраченого на повернення імпульсу, супутник визначатиме висоту об'єкта. Робота в парі дозволить зондам отримувати “стереокартинку”: один апарат виступатиме в якості передавача і приймача, а інший - другого приймача.

Доступний на сьогодні набір супутникових топографічних даних був отриманий у ході американського проекту Shuttle Radar Topography Mission в 2000 році. Максимальне розширення зйомки склало 30 метрів, але ці дані були засекречені; широкій громадянськості запропонували світлини із розширенням 90 метрів.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.