На Кіпрі виявлено фортецю древніх фінікійців Автор: Lesly · Опубліковано: 21.06.2010 12:43 · Розділ: Наука

В центральній частині острова Кіпр, поблизу міста Ідаліон, археологи виявили древню фортецю, яка, ймовірно, використовувалася фінікійцями ще в V-IV століттях до нашої ери.

Укріплення було частиною палацового комплексу, розкопки якого ведуться з 1991 року. Варто зазначити, що у фортеці було виявлено фрагменти зброї, зокрема, бронзовий щит, а також написи фінікійською мовою.

Розкопки фінікійської фортеці. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Розкопки фінікійської фортеці. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Проаналізувавши характер фортифікаційних споруд, археологи прийшли до висновку, що комплекс виконував суто оборонні функції, а палац служив адміністративним і господарським центром фінікійського міста. Крім того, на території комплексу було виявлено три великих преси для отримання оливкової олії та величезні складські приміщення.

Стародавнє місто гіксосів у дельті Нілу. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Стародавнє місто гіксосів у дельті Нілу. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Не менш цікаве відкриття здійснила команда австрійських археологів, яка за допомогою радіолокаційного методу виявила контури стародавнього міста, що існувало 3,5 тис. років тому, в районі дельти Нілу. Поселення було столицею завойовників Єгипту - гіксосів, які прийшли сюди з Азії і правили царством з 1664 по 1569 роки до н.е. Від цікавих очей руїни міста приховані полями і сучасним поселенням Телль ель-Даба.

Фахівці стверджують, що подібні “неінвазивні” методи найкраще підходять для вивчення місцевості. Оскільки землі дельти Нілу в даний час густо заселені і зайняті під сільське господарство, що суттєво ускладнює проведення в цьому місці розкопок.

Джерела: reuters.com, zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.