Креми для догляду за шкірою можуть нести загрозу для здоров'я Автор: Lesly · Опубліковано: 21.06.2010 10:31 · Розділ: Краса і здоров'я

Як свідчать результати дослідження, проведеного британськими вченими, гігієнічні продукти, які призначені для підтримання краси, частіше приносять шкоду ніж користь. А пов'язаний цей парадокс із тим, що безліч засобів для щоденного догляду за шкірою, волоссям та нігтями містять небезпечні для здоров'я компоненти.

Наприклад, відомий кожній жінці білок колаген, який за словами вчених омолоджує шкіру, не завжди приносить користь. У складі туалетного мила ця речовина, також відома як еластин, має властивість роз'їдати та перезволожувати шкіру.

До складу лаку для нігтів, кремів та шампунів нерідко включають формальдегід, або формалін, який також використовують для бальзамування мертвих тіл. У живих цей компонент здатен викликати подразнення шкіри і навіть алергічні реакції. Більш того, формальдегід пов'язують з виникненням астми та раку. На етикетках косметичних засобів він позначається як formaldehyde, formalin, formic aldehyde, oxomethane, oxymethylene.

Засоби для догляду за шкірою можуть мати протилежний ефект. Фото взято з сайту sonara.net
Засоби для догляду за шкірою можуть мати протилежний ефект. Фото взято з сайту sonara.net

Сонцезахисні та заспокійливі засоби і гелі для вмивання можуть містити гідрохінон. Він і його похідні здатні викликати розвиток певних видів раку, ендокринних порушень. Крім того, ця речовина відома своєю нейротоксичністю.

Мінеральна олія - один з найпоширеніших складових засобів для догляду за шкірою, який на упаковках зазвичай позначається як liquidum paraffinum, paraffin oil або paraffin wax. Ця речовина, яку зазвичай отримують із нафтопродуктів, закупорює пори і не дає шкірі дихати.

Не менш шкідливі для шкіри фталати, що їх зазвичай включають до складу парфумерії. При виборі нового аромату необхідно перевірити, чи до обраного вами продукту не входять такі види фталатів як DEHP, DBP і BBP, які в низці країн заборонені через свою шкідливість.

Не менш частий гість різних видів косметики — пропіленгліколь, який теж відноситься до потенційно небезпечних речовин. При надлишкових кількостях в організмі ця речовина здатна викликати алергію, проблеми з печінкою і нирками. Не менш негативні наслідки можуть викликати косметичні засоби, до складу яких входить Sodium Lauryl Sulfate, що пересушує та подразнює шкіру.

Джерело: raut.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.