На Марсі виявлено печеру Автор: Lesly · Опубліковано: 20.06.2010 14:33 · Розділ: Наука

Іноді грандіозні відкриття здійснюються звичайними людьми. Так сталося і з американськими школярами, які вивчали поверхню Червоної планети на предмет виявлення так званих лавових труб на її поверхні. В ході дослідження вони знайшли утворення, яка може виявитися входом в марсіанську печеру.

Вхід в марсіанську печеру. Фото взято з сайту zhelezyaka.com
Вхід в марсіанську печеру. Фото взято з сайту zhelezyaka.com

Слід додати, що з 2004 року у США діє науковий проект під назвою MSIP (Mars Student Imaging Program), який дає можливість учням шкіл ознайомлюватися з останніми знімками Червоної планети. В ході вивчення більш ніж 200 світлин, відзнятих з допомогою камери THEMIS, встановленої на апараті Mars Odyssey, учні помітили те, що залишилося непоміченим досвідченими науковцями - невелику темну пляму на марсіанській поверхні.

За словами фахівців, ця пляма може бути входом до печери вулканічного походження розміром 190 х 160 м і глибиною не менше 115 м.

Цілком імовірно, що знахідка стане об'єктом майбутнього дослідження з допомогою більш потужної камери HiRISE Орбітальної станції з вивчення Марса (MRO).

Джерело: zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.