Наші предки вміли принижувати навіть покійних Автор: Lesly · Опубліковано: 19.06.2010 13:39 · Розділ: Цікаві факти

Раніше, коли археологи виявляли поховання, в якому скелет лежав обличчям вниз, то розглядали це явище як випадковість. Однак, сьогодні більшість вчених із таким поясненням не згоджуються. Провівши комплексне дослідження всіх відомих могил, де покійники лежали долілиць, вчені прийшли до висновку, що такий спосіб поховання – спосіб принизити та продемонструвати свою зневагу до небіжчика.

Фахівці стверджують, що це одна з найбільш давніх традицій, поширених по всьому світу - від Південної Америки до Китаю та Кореї. Перш ніж зробити такі висновки, вчені зібрали всі наявні матеріали і склали перший у світі каталог про поховання долілиць. Крім того, вони вивчили і самі могили. Загалом, в ході дослідження було проаналізовано інформацію про 600 могил із 215 різних кладовищ.

Поховання долілиць свідчило про зневагу до померлого. Фото взято з сайту pnas.org
Поховання долілиць свідчило про зневагу до померлого. Фото взято з сайту pnas.org

Вік таких поховань коливається від 26 тисяч до 100 років, тобто до початку Першої світової війни. В основному, у таких спосіб заборонялися чоловіки, хоча іноді в аналогічних похованнях дослідникам траплялися жіночі та дитячі останки. Варто додати, що скелети, поховані обличчям вниз, виявляли як в окремих могилах, так і в масових похованнях.

Цікаво і те, що могили в яких тіла розміщувалися долілиць, зазвичай були неглибокими, розміщувалися на краю кладовищ, більшість із них була без трун. Крім того, деякі тіла були похоронені із зв’язаними руками і ногами.

Всі ці факти наштовхнули дослідників на думку, що у таких спосіб наші пращури висловлювали свою зневагу до покійних. Наприклад, долілиць могли ховати злочинців або військовополонених. А ще такі поховання могли символізувати культурні чи релігійні протиріччя. Наприклад, язичники-вікінги у такий спосіб ховали християн.

Джерело: novoteka.ru


Інші новини розділу