Вирубка тропічних лісів сприяє поширенню малярії Автор: Lesly · Опубліковано: 18.06.2010 14:53 · Розділ: Екологія

Інтенсивна вирубка тропічних лісів може привести не тільки до глобальних змін клімату, але й до 50-процентного зростання захворюваності на малярію в прилеглих регіонах, стверджують американські дослідники, що проаналізували медичну статистику за 2006 рік в 54 регіонах Бразилії в басейні річки Амазонки, а також супутникові знімки, які відображають масштаби вирубки лісів.

“Схоже, вирубка лісу є одним з початкових екологічних факторів, які можуть викликати епідемію малярії, - підкреслює керівник дослідження Сара Олсон, співробітник Інституту Нельсона (США). - Відкриті простори і частково освітлені ставки забезпечують ідеальне середовище для розмноження малярійного комара Anopheles darlingi, що мешкає на берегах Амазонки. Він навіть може витіснити інших комарів, які не так активно переносять паразитів”.

Вирубка лісів сприяє поширенню малярії. Фото взято з сайту instablogsimages.com
Вирубка лісів сприяє поширенню малярії. Фото взято з сайту instablogsimages.com

При цьому дослідники наголошують, що навіть незначне зменшення площі лісів може призвести до руйнівних наслідків: статистика свідчить, що площі лісу на 4% збільшила захворюваність на малярію на 48%. Загалом з 1997 по 2006 рік малярією в бразильській долині Амазонки захворіли 500 тисяч осіб.

Вивчений регіон відображає умови зони тропічних лісів, тому результати дослідження можна з упевненістю застосувати і до інших країн.

Аналогічне дослідження кілька років тому було проведене в перуанській частині амазонської долини, по результатах якого було встановлено, що кількість укусів комара Anopheles darlingi в поблизу вирубаних лісів зросла в 278 разів!

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу