Тривале подружнє життя не вбиває романтичні почуття Автор: Lesly · Опубліковано: 18.06.2010 12:39 · Розділ: Суспільство

Американські дослідники під керівництвом директора лабораторії психофізіології Каліфорнійського університету Роберта Левенсона прийшли до висновку, що тривале сімейне життя далеко не завжди руйнує романтичні почуття між закоханими, і навіть може зміцнити їх.

В ході дослідження науковці зібрали інформацію про 274 пари з тривалим стажем сімейного життя. Як виявилося, 40% з усіх опитаних були задоволені відносинами із своєю половинкою і уявити не могли життя без неї. Багато респондентів з інших 60% теж не нарікали на своє сімейне життя і зізнавалися, в тому, що романтичні почуття для них не відійшли в минуле.

У сімейних пар зі стажем романтичні почуття підкріпляються почуттями глибокої привязаності. Фото взято з сайту atlantaweddinginfo.com
У сімейних пар зі стажем романтичні почуття підкріпляються почуттями глибокої привязаності. Фото взято з сайту atlantaweddinginfo.com

Для більш детального дослідження вчені відібрали 17 пар закоханих, які погодилися на сканування мозку. Томографія проводилася з метою з'ясувати, яким чином довгострокові романтичні стосунки позначаються на нейронах. Добровольцям, які в середньому прожили в шлюбі 21 рік, показували зображення їх супутника життя, а також фотографії двох друзів.

У порівнянні з реакцією на інших людей, фото чоловіка або дружини викликали підвищену активність в ділянках мозку, пов'язаних із почуттям любові, як це відбувається у пар, що почали зустрічатися зовсім недавно. Крім того, у пар зі стажем було зафіксовано підвищення активності у ділянках мозку, пов'язаних з глибокою прихильністю.

А нещодавно російські вчені заявили, що для збереження гармонійних стосунків у шлюбі жінкам варто доглядати за власною зовнішністю, адже, як відомо, чоловіки люблять очима. Більш того, для багатьох чоловіків струнка і красива дружина є важливим елементом суспільного визнання.

Джерело: moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.