Зневоднення організму перешкоджає нормальній роботі мозку Автор: Lesly · Опубліковано: 18.06.2010 11:32 · Розділ: Наука

Фахівці з Британського Інституту психіатрії встановили, що при зневодненні організму об'єм мозку людини суттєво зменшується, що доволі негативно відбивається на розумовій діяльності людини.

Учасникам дослідження було проведено резонансну томографію після того, як вони протягом півтори години крутити педалі велотренажера, в результаті чого з'ясувалося, що внаслідок активної втрати вологи через потовиділення, об'єм мозку добровольців зменшився настільки, ніби вони постаріли на цілий рік.

Вода омолоджує мозок. Фото взято з сайту wordpress.com
Вода омолоджує мозок. Фото взято з сайту wordpress.com

Крім того, при нестачі води, в сірій речовині мозку ускладнюється обробка отриманої інформації, а вже через кілька тижнів постійної нестачі води в організмі мозок починає працювати настільки погано, що людина вже нездатна повноцінно виконувати свої службові обов'язки. При цьому, як тільки запаси вологи будуть поновлені, мозок повертається “в форму”.

Трохи раніше повідомлялося, що в певні моменти життя деякі відділи мозку здатні збільшуватися, зокрема в період материнства. А ще, збільшенню розмірів мозку сприяють комп'ютерні ігри, боротьба за соціальний статус і медитація. Цікаво і те, що набагато краще мозок працює, коли погана погода або поганий настрій. Крім того, покращити роботу мозку допоможуть солодкі напої, шпинат і горіхи, зелений і чорний чай, а також біг підтюпцем, активне використання Інтернету, розгадування кросвордів.

Натомість, хронічне напруження і ситуації, пов'язані з депресією або посттравматичним стресовим станом, а також багаторазові наркози призводять до зменшення розмірів мозку.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.