Розроблено проект острова-хмарочоса Автор: Lesly · Опубліковано: 18.06.2010 10:23 · Розділ: Нові технології

На щорічному конкурсі хмарочосів eVolo було представлено неординарний проект, розроблений Андре Саркумом, який можна вважати водночас хмарочосом і плавучим островом, що забезпечуватиме людей не тільки відновною енергією, але й сільськогосподарськими продуктами для автономного підтримання життя.

Дах хмарочосу, який розташовується над водою, вкритий зеленими насадженнями, тоді як нижчі рівні відведено під житлові та офісні приміщення. Фото взято з сайту infuture.ru
Дах хмарочосу, який розташовується над водою, вкритий зеленими насадженнями, тоді як нижчі рівні відведено під житлові та офісні приміщення. Фото взято з сайту infuture.ru

Водний хмарочос, який вже встигли охрестити Ноєвим Ковчегом, спроектовано таким чином, що він здатен використовувати енергію хвиль, вітру, а також сонячну енергію для виробництва власної електроенергії. Як уже зазначалося, тут можна буде вести сільське господарство та, навіть, вирощувати аквакультури.

Для утримання конструкції у вертикальному положенні, її оснастили системою баластів, що нагадують щупальця кальмара. Фото взято з сайту infuture.ru
Для утримання конструкції у вертикальному положенні, її оснастили системою баластів, що нагадують щупальця кальмара. Фото взято з сайту infuture.ru

Дах хмарочосу, який розташовується над водою, вкритий зеленими насадженнями, тоді як нижчі рівні відведено під житлові та офісні приміщення. Для утримання конструкції у вертикальному положенні, її оснастили системою баластів, що нагадують щупальця кальмара. Окрім виконання основного завдання, вони виробляють кінетичну енергію.

Цьому проекту науковці пророкують втілення в життя вже у наступному столітті, зважаючи на постійне підвищення рівня моря. Втім, якщо людство розробить та втілить в життя ефективні заходи по боротьбі зі зміною клімату, то необхідність будувати цей футуристичний Ноїв Ковчег просто зникне сама собою.

Джерело: infuture.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.