Дотик жінки викликає відчуття безпеки Автор: Lesly · Опубліковано: 18.06.2010 09:14 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники із Колумбійського університету стверджують, що дотик жінки спонукає людину ризикувати у своїй діяльності, у тому числі і у фінансових справах. Це явище науковці пояснюють тим, що такий фізичний контакт викликає відчуття захищеності, на зразок того, яке передається при дотику матері до дитини.

“Ми довели, що навіть мінімальний фізичний контакт може посилити почуття захищеності у людей, що в результаті стимулює їх проявляти ризиковану поведінку більш яскраво”, - розповідають фахівці, після проведення експерименту, в якому прийняли участь добровольці обох статей. Учасники приймали участь у фінансових іграх з реальною винагородою.

Дотик жінки спонукає людину ризикувати у своїй діяльності, у тому числі і у фінансових справах. Фото взято з сайту phoenixits.com
Дотик жінки спонукає людину ризикувати у своїй діяльності, у тому числі і у фінансових справах. Фото взято з сайту phoenixits.com

При цьому, перед початком гри всі учасники експерименту зустрічалися з одним з учених, чоловіком чи жінкою, який привітав їх рукостисканням або без фізичного контакту. Після проведення серії фінансових ігор, вчені встановили, що дотик жінки змушує гравців обох статей більше ризикувати під час гри, сподіваючись отримати більшу винагороду. Натомість, фізичний контакт з чоловіком не приводив до такої зміни в поведінці.

Вчені припустили, що цей ефект пов'язаний з відчуттям захищеності, яке виникає у дітей при материнському дотику. Додаткове анкетування підтвердило вірність цього припущення, дозволивши встановити, що за прояв ризикованої поведінки дійсно відповідає відчуття безпеки, яке передається людям разом з дотиком жінки.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу