На кістках динозаврів виявлені сліди зубів стародавніх ссавців Автор: Lesly · Опубліковано: 17.06.2010 16:01 · Розділ: Наука

На кістках древніх ящерів було виявлено найдавніші сліди зубів ссавців. Дослідженням останків доісторичних рептилій займалися палеонтологи із Єльського університету та Клівлендського музею природної історії.

Значна частина останків, які вивчали дослідники, належала колекціям Університету Альберти та Королівського палеонтологічного музею, що знаходяться в Канаді. Вік досліджуваних кісток становить близько 75 млн. років, що відповідає завершенню крейдового періоду.

Сліди зубів на ребрі динозавра. Фото взято з сайту compulenta.ru
Сліди зубів на ребрі динозавра. Фото взято з сайту compulenta.ru

Загалом, сліди зубів були виявлені на стегновій кістці водного плазуна Champsosaurus, що досягав півтора метра в довжину; на ребрі динозавра, що належав, найімовірніше, до родини цератопсів або гадрозаврів; на стегновій кістці іншого великого птахотазового динозавра і нижній щелепі невеликої сумчастої тварини Eodelphis. Відмітини, як припускають вчені, залишили вимерлі тварини ряду багатогорбкозубих, що нагадували сучасних гризунів у яких були верхні і нижні різці.

За словами одного з учасників дослідження Ніколаса Лонгріча, багатогорбкозубі обгризали кістки тварин, щоб поповнити запас мінералів. “Кістки використовувалися в якості харчової добавки”, - пояснюють вчені.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.